Що за програма youcontrol

10-12-2021

Будувати бізнес на взаємній довірі партнерів-це красиво. Але в xxi столітті є способи надійніше, ніж просто чесне слово і міцне рукостискання. Це всілякі скорингові моделі і системи, які пророкують проблемність контрагента ще до того, як він нашкодив репутації або не повернув борг. Або вчасно сигналізують, що фінансова стабільність бізнес-партнера затріщала по швах. Хочемо порекомендувати почитати про систему https://youcontrol.com.ua/catalog/court/ на сайті .

Банкам і фінансовим компаніям щодня доводиться приймати сотні і тисячі рішень по приватних і корпоративних кредитах. Знизити ймовірність помилки навіть на відсотки-значить, заощадити сотні тисяч і мільйони гривень. Також хочемо порекомендувати почитати про реєстр судових справ це https://youcontrol.com.ua/ , на сайті багато корисної інформації.

Дізнатися про контрагента все і трохи більше

“в україні досить низька культура перевірки контрагентів. Люди укладають угоди на великі суми, не проводячи взагалі ніякого аналізу. Просто знайшла людина низьку ціну, і в голову йому навіть не закралася ідея, чому ціна низька”, – говорить євген дудник, продакт-менеджер youcontrol.

Компанію youcontrol в українському діловому середовищі знають непогано. Вже 4 роки проект займається розробкою аналітичної системи для перевірки контрагентів. На основі відкритих даних вона формує повне досьє компанії. Благо, реєстрів в україні відкривається все більше, а доступ до них – все простіше. Це підштовхнуло команду до нового продукту.

У popcorp прийшов кістяк команди: сео компанії сергій мільман, бізнес-аналітик роман корнілюк, сам євген дудник, а також антоніна ряховська, глава pr-служби. “це наша фантастична четвірка”, – посміхається дудник.

За його словами, в якийсь момент в компанії зрозуміли, що просто витягувати інформацію-недостатньо. Youcontrol вирішила зайнятися скоринговими модулями: коли людина отримує комплексну оцінку ризиків співпраці з клієнтом або партнером. Так з’явився youscore.

Команда розбила на категорії всю інформацію, що youcontrol видає з реєстрів, і створила модулі. Вони побудовані на технології api – стандартного інтерфейсу, за допомогою якого програми спілкуються між собою. “youscore-наступний крок youcontrol. Не потрібно дивитися інформацію на сайті-разом з аналізом ви отримуєте її прямо в свою облікову систему: crm, erp або будь – який інший софт для ведення підприємства”, – пояснює євген дудник.

Наприклад, банку потрібно перевірити благонадійність якогось контрагента. Звичний шлях-співробітник банку заходить в реєстри або на той же youcontrol, збирає всю необхідну інформацію, обробляє її і приймає рішення про співпрацю. Все це вимагає часу.

За словами євгена дудника, зараз в системі 15 модулів. Клієнт отримує доступ до всіх, але може тонко налаштувати їх роботу аж до кожного окремого поля з реєстру.

Що ж вміють модулі?

Одні видають коротку і розгорнуту інформацію про клієнта. Інший вказує, чи входить компанія, з якою ви збираєтеся співпрацювати, в сферу інтересів будь-яких політиків, олігархів, агро – або промислових груп.

Третій блок відповідає за оподаткування та податкові борги. Наприклад, якщо ви бачите, що потенційний контрагент винен державі, то відразу розумієте, що згідно із законодавством в першу чергу він буде погашати борг, а не розраховуватися з вами”, – говорить дудник.

Є модулі, які перевіряють компанію за списками санкцій, в тому числі міжнародним. Причому перевіряється і те, чи не актив вона фізособи, що потрапила під санкції. За арі можна отримати річну фінансову інформацію, чисельність персоналу, дані про зміну власників.

Окремо продакт-менеджер youscore розповідає про унікальні розробки, які реалізовані окремими модулями: finscore, marketscore і compliancescore.

Finscore був першим експериментом ще до загального продукту. Фахівці youcontrol проаналізували понад 20 000 підприємств на відрізку в 7 років і вивели показники, які свідчать про фінансову стабільність компанії. Підприємства отримують індекс від a до d. Розібратися просто: за розрахунками finscore, компанії з індексом d стають банкрутами в 8-10 разів частіше, ніж з індексом а.значить, співпрацювати з ними потрібно обережніше – якщо взагалі співпрацювати.

Marketscore показує частку компанії на ринку і частку в конкретному секторі. А compliancescore – це перевірка контрагентів на предмет відповідності законодавству та внутрішньокорпоративним стандартам. Це дуже важлива функція для банку або, як каже дудник, його “перша лінія захисту від неблагонадійних клієнтів”. Модуль перевіряє наявність судових справ і аналізує близько 30 сценаріїв, які можуть вказувати на проблемність контрагента. Наприклад, в компанії часто змінюється директор. Або промислове виробництво зареєстровано на якійсь квартирі.

Команда цілить у великий бізнес, який має справу з великою кількістю клієнтів. Пріоритетні напрямки-банки та фінустанови, консалтингові, страхові та аудиторські компанії.

Зараз клієнтська база проекту-близько 10 великих фінансово-кредитних організацій, які тестують youscore. З деякими підписані договори.

Із загальної команди youcontrol в 70 чоловік над продуктом трудяться близько 20: програмісти, аналітики, дизайнери, райтери. Гроші на розробку беруться від діяльності компанії. На даному етапі, за словами менеджера, розвиток youscore коштує близько $10 000 на місяць.

“допрацьовуємо модулі, щоб стандартизувати і уніфікувати їх”, – говорить євген дудник. Головна мета проекту в акселераторі-зібрати зворотний зв’язок і зробити youscore максимально підходящим для більшості клієнтів.

Будувати моделі оцінки ризиків за лічені хвилини

На небі тільки й розмов, що про море, а в банках тільки й роздумів, що про кредитний скоринг. Як визначити, наскільки благонадійний клієнт, який прийшов позичати гроші? як знизити ймовірність втрати грошей? але і як не відмовити хорошому позичальникові?

На допомогу приходять математики і програмісти. Спираючись на теорію ймовірностей, методи штучного інтелекту і алгоритми роботи з великими даними, вони будують моделі, які оцінюють ризики видачі грошей тій чи іншій людині або компанії. Потрібно тільки” згодувати ” нейромереж достатню кількість підготовлених історичних даних.

Ось тільки при побудові таких моделей навіть з використанням самих просунутих автоматизованих систем потрібен кваліфікований фахівець. Обов’язково з хорошим розумінням математики процесу і навичок програмування на мові системи. Адже він повинен зліпити з “конструктора” моделі те, що потрібно.

1 знайти таких людей непросто і недешево. І навіть в просунутому конструкторі зібрати ефективну і стійку модель зазвичай займає тижні і навіть місяці.

Проект intelscoring вирішив зайнятися цією проблемою. Там зробили систему, яка будує модель автоматично і дозволяє не залежати від кваліфікації аналітиків.

1. За словами керівника проекту андрія матвійчука, команда ретельно проаналізувала всі стандартні алгоритми альтернативних систем. І на кожному етапі змогла запропонувати поліпшення.

“ми вклали всю свою експертизу в алгоритми. І повністю автоматизували всі рутинні операції побудови. При цьому, якщо рівень аналітика достатній, він може впливати на будь – який етап побудови моделі без необхідності допрацьовувати програмний код”, – говорить керівник проекту андрій матвійчук.