Що не подобається відвідувачам сайтів?

Коли створюється новий ресурс, кожен вебмайстер повинен в першу чергу замислюватися над тим, чи зручно відвідувачам буде користуватися його сайтом.

У деяких випадках, намагаючись внести креативність, багато допускають серйозні помилки, що стає причиною низької відвідуваності і поганих поведінкових факторів.

Що не подобається відвідувачам сайтів? Є величезна кількість факторів, які можуть відштовхнути вашого відвідувача і змусити його закрити вкладку з вашим ресурсом. Не хочете, щоб у вас з’явилася така проблема? Тоді представляємо вам кілька найпоширеніших «подразників», які часто зустрічаються на сайтах.

За що відвідувач ненавидить розробника сайту?

 • Останнім часом величезну популярність отримав дизайн сайтів, без навігації. Як це? На сайті просто немає меню, а замість цього додані якісь іконки, зроблена нескінченна прокрутка сторінки і т. д. Краще не експериментувати з цим, меню сайту має бути обов’язково.
 • Сайт не повинен бути розроблений для певної групи користувачів. Сьогодні використовується безліч пристроїв для виходу в інтернет, але проект повинен бути загальним, а якщо ви хочете надати зручності окремим групам відвідувачів, створюйте окремі версії сайту.
 • Є величезна кількість невдалих прикладів сайтів, на яких неправильно підібрані кольори. Контраст сайту повинен бути приємним, а коли, приміром, блакитні букви розташовані на чорному тлі, їх просто неможливо читати.
 • Анімована графіка теж стала популярною останнім часом, але перед тим як їй скористатися, подумайте про наслідки. Перший мінус її використання – численна динаміка, яка постійно відволікає. Другий мінус – зниження швидкості завантаження сайту.
 • Ще одна причина, по якій відвідувачі можуть ненавидіти розробника сайту – це дрібний шрифт. Коли знаходиш якісний ресурс з цікавим контентом і доводиться наближатися до монітору, щоб побачити букви, це страшенно дратує.
 • Розполохувати відвідувачів з сайту можуть і численні спливаючі банери. Якщо пропозиції про підписку або участі в конкурсі сприймаються, більш менш нормально, то нетематическая реклама та інша безглузда інформація може змусити покинути ресурс.
 • Жахливо дратує, коли після переходу на сайт, розпочинається автоматичне відтворення мультимедіа. А хоче відвідувач дивитися розміщене відео або слухати аудіозапис? Не змушуйте його це робити.
 • Заключна причина нашого списку – це екран завантаження. Нібито для «фішки», деякі вебмастера встановлюють оригінальні сторінки завантаження, але вони теж можуть сприйматися негативно, так як багато хто не хочуть втрачати час на очікування.
 • Повний хаос на сайті спостерігається тоді, коли кожний з цих пунктів не врахував вебмастер при розробці майданчики. Погодьтеся, якщо ви перейдете на сайт, будете спостерігати екран завантаження, потім відразу відтворюється відео, ви не знайдете меню для переходу на потрібну сторінку, та ще й будуть з’являтися банери, у вас буде достатньо причин відмовитися від вивчення вмісту.

  Обов’язково враховуйте зручність відвідувачів сайту та при внесенні оригінальності в дизайн, переконайтеся, що вона не стане причиною покидання ресурсу.