Який вибрати домен для сайту?

Зміст

  • Підбір доменного імені
    • Сервіси підбору домену
    • Де купити домен?

При запуску кожного вебмастера сайту змушені придумувати доменне ім’я, а зробити це не так просто, оскільки безліч красивих адрес вже зайняті. Який вибрати домен для сайту? Теж шукайте відповідь? Тоді ця стаття буде вам цікава.


Перед тим як представити кілька рекомендацій з вибору домену, хотілося б звернути увагу, підбирати доменне ім’я потрібно у відповідності з тематикою вашого ресурсу, а також не можна використовувати імена, які сильно схожі з популярними сайтами, так як було багато випадків, коли через суд домени блокувалися.

Підбір доменного імені

Перше, про що ви повинні задуматися при виборі домену – це його зона. Найбільш популярні доменні зони – це .com і .ru. Перша зона підходить для світових сайтів, зона .ru підходить для сайтів, які призначені для аудиторії Рунета. Крім цих зон, існує безліч інших, причому останнім часом почали активно з’являтися нові зони, тому вибір широкий.

Напевно ви вже чули, що існують домени різних рівнів. Найкращий варіант – це домен другого рівня, в найбільш популярних доменних зонах. Наприклад, домен нашого сайту Workion.ru – є доменом другого рівня, а знаходиться в зоні ru, яка відмінно підходить для російськомовних сайтів.

З технічними моментами ми розібралися, тепер треба сказати про інформативності, звучності і запам’ятовуванню домену. У деяких випадках вебмастера залучають фахівців з неймінг, щоб придумати цікаве і привабливе назву свого сайту.

Якщо ви вирішите самостійно придумувати домен, то постарайтеся знайти таку назву, яка буде Зміст овно розповідати про ваш проект. Не зайвим буде скористатися ключовим словом, але майже всі з ВЧ вже зайняті.

Сервіси підбору домену

Допомога при виборі доменного імені ви можете отримати за рахунок спеціальних сервісів підбору доменів:

  • Tryname.ru
  • Onreg.ru
  • Domai.nr
  • Reg
  • Nomina.ru

Із запропонованих цими сервісами імен, ви обов’язково підберете відмінний варіант. Також варто відзначити, що при пошуку домену (на більшості сервісів), вам будуть представлятися тільки ті варіанти, які ще не зареєстровані.

Де купити домен?

На 2domains.ru найвигідніша ціна – 99 рублів за домен.ги. Також зараз проводиться акція на хостингу Webhost1, за умовами якої можна придбати домен всього за 85 рублів.

На деяких сайтах пропонується покупка доменів .ru за 300-400 рублів, ніякої різниці між ними немає (якщо домен раніше не використовувався), просто творці цих сайтів завищують вартість, щоб заробити якомога більше.

Вибирайте домен правильно і обов’язково розглядайте всі варіанти, не поспішайте, в майбутньому змінити домен можна буде, але якщо ви вже розкрутіть проект, то краще цього не робити.