Кнопка вгору і захист від спаму WordPress

Зміст

  • Захисти свій сайт і підвищуй юзабіліті
    • Захист від спамерів через плагіни

Найпростіший спосіб створення сайтів – це використання конструкторів (Ucoz, Blogger, Wix), але створені на цих платформах ресурси обмежені функції.


Щоб отримати якісний ресурс на платному хостингу, при цьому, не заглиблюючись в програмний код, простіше скористатися движком WordPress.

Розробити ресурс на даній CMS теж не складно, а після запуску сайту, потрібно налаштувати деякі параметри, зокрема, вам потрібна буде кнопка вгору і захист від спаму WordPress.

Така кнопка підвищить юзабіліті сайту, а захищаючись від спаму, вам не доведеться вручну стежити за кожним коментарем, і ваші читачі не будуть спостерігати зайву рекламу і посилання.

Захисти свій сайт і підвищуй юзабіліті

Кнопка вгору на WordPress додається через спеціальні плагіни або за рахунок установки коду. У статті кнопка прокрутки сторінки вгору ми розповіли, як встановити її без плагінів, а також представляли найпопулярніший плагін Scroll to Top. Крім цього доповнення, є і маса інших якісних розширень:

jQuery Smooth Scroll – простий плагін для встановлення кнопки вгору на WordPress. Після його установки і активації, на сайті відразу ж з’явиться кнопка і вам не доведеться нічого налаштовувати:

Smooth Scroll Up – головна перевага цього плагіна, можливість плавної прокрутки сторінок. Є кілька налаштувань кнопки, ви легко в них розберетеся, так як плагін російською мовою:

WPFront Scroll Top – у цього плагіна найбільше налаштувань, а також в нього вбудовано безліч різних іконок для кнопки. При бажанні, ви зможете додати і свою картинку кнопки:

Кнопка вгору для сайту WordPress встановлюється легко, а описані плагіни дозволять вам вибрати відповідний функціонал і вигляд кнопки.

Захист від спамерів через плагіни

На цю тему ми теж вже складали окремий матеріал – як захистити блог від спаму. У статті був представлений плгин Math Comment Spam Protection, після його установки, відвідувачам доводиться розв’язувати прості задачі при коментуванні постів. Крім цього плагіна можна використовувати інші розширення:

DCaptcha – перевага цього плагіна полягає в його простоті. Авторові потрібно буде лише поставити галочку, щоб довести, що він не бот. Мінус плагіна в ускладненою установці.

Спочатку потрібно закинути папку з плагіном в теку plugins, потім виставити права доступу 777 на папку num і на закінчення перейти по ссылке сайт.ру/wp-content/plugins/dimoning.ru-captcha/install.php.

WP-reCAPTCHA – найпопулярніший плагін для установки капчі в коментарях на WordPress. Боти з розгадуванням капчі точно не впораються, а щоб плагін працював, потрібно зареєструватися на ReCaptcha і отримати API, який прописується в налаштуваннях.

yaCAPTCHA – відмінна альтернатива попередніх плагінів, що відрізняється простотою в установці і звичайним видом. Після установки не забудьте зайти в yacaptcha.php щоб змінити напис «Characters in the image above» «Введіть символи з картинки».

WP-NOTCAPTCHA – якщо ви хочете, щоб на сайті відображалася оригінальна капча, використовуйте цей плагін. Після введення коментарю, автору доведеться правильно виставити картинки по розташуванню.

Капча для WordPress може бути різною, і тепер ви знаєте, як захиститися від спаму. Але після установки будь-якого розширення, вам все одно доведеться модерувати запису, так як деякі коментатори будуть спамити вручну, правильно вказуючи капчу.

Плагіни для капчі і кнопки вгору на WordPress, не сильно навантажують на сайті, тому обов’язково встановіть по одному для кожної функції.

Створити сайт на WordPress легко, але потрібно розуміти, що майданчик необхідно постійно модернізувати. Завдяки різних плагінів, можна кардинально змінити ресурс в кращу сторону і ми радимо вам цим зайнятися як можна швидше. Ну а всім користувачам цього движка, рекомендуємо дізнатися ТОП плагінів для WordPress.