Що таке фінансові деривативи?

Зміст

  • Похідні фінансові інструменти
    • Ринок похідних фінансових інструментів

Якщо на життя будуються великі плани і хочеться заробити великі статки, необхідно постійно розвиватися.


У сфері фінансів є безліч термінів, у яких не розбирається новачок. Нещодавно ми представляли тлумачний словник інвестора, а в цій статті розглянемо ще одне складне поняття.

Що таке фінансові деривативи? Переглядаючи новини, займаючись трейдингом або читаючи повчальні матеріали, вам повинні були зустрічатися такі слова, як фінансові деривативи або похідні фінансові інструменти.

Мало просто знати позначення цих слів, треба ще зрозуміти, для чого вони застосовуються і як їх можна використовувати.

Похідні фінансові інструменти

Загальне пояснення звучить так – це біржові контракти, по яких беруть зобов’язання (отримують право) виконати деякі дії з певною часткою базового активу.

Найчастіше мова йде про продаж або купівлю активів за фіксованою ціною, але можливі і інші варіанти.

Якщо контракт на біржі вимагає підписання обома сторонами, то фінансові деривативи носять формальний характер.

Вони полягають простим натисненням кнопки в терміналі. Похідні фінансові інструменти використовуються в якості активів на біржі, їх купують і продають (деякі натискаються на спекуляції).

Спочатку фінансові деривативи створювалися для хеджування ризиків, але зараз використовуються і для спекулятивного заробітку.

Що стосується законності, то тут все залежить від держави, в якому ви перебуваєте. За законом у деяких країнах похідні фінансові інструменти відносяться до цінних паперів.

Їх купують і продають на біржах до настання розрахункового періоду. Вигода в покупці фінансових дериватив є, але тут теж потрібно тонкий розрахунок.

Ринок похідних фінансових інструментів

При укладанні фінансових дериватив обов’язково використовується базовий актив. Це може бути що завгодно, починаючи з цінних паперів і валютних пар, закінчуючи фондовими індексами.

З появою нових активів, з’являються і нові похідні фінансові інструменти, їх число зростає з кожним роком.

Проводяться операції з деривативами на різних ринках, як правило, їх укладають звичайні трейдери. Вартість лише зрідка буває вище, ніж ціна базового активу, в основному вона становить до 10%.

Волатильність на такому ринку значно вище, ніж на ринку базових активів, тому тут цікавіше проводити операції. Також варто відзначити, що це один із кращих інструментів для хеджування ризиків.

Ринок дериватив привабливий підвищеною прибутковістю, але не варто забувати про ризики, тут вони підвищені.

Розділити всі похідні фінансові інструменти можна за різними параметрами. Прийняті види це – ф’ючерси, опціони, форварди, контракти CFD, свопи. Є ще багато інших типів дериватив, але в основному використовуються тільки ці.

Сподіваємося, що ця стаття допомогла вам розібратися, що таке фінансові деривативи і навіщо вони використовуються. На закінчення лише порекомендуємо статтю про диверсифікацію інвестиційного портфеля – ще одне важливе поняття у фінансовій сфері.