Як захиститися від вірусів з флешок?

Безпека вашого комп’ютера від вірусу – це найважливіший момент, про який краще подумати заздалегідь.


Кожен день заражаються сотні тисяч комп’ютерів, при цьому, навіть сучасний і якісний антивірус не завжди справляється зі своїм головним завданням. Особливо, якщо вірус передається з Flash накопичувача.

Після численних тестів було встановлено, що віруси зі знімних носіїв, мають більше шансів обійти захист антивірусу.

Як захиститися від вірусів з флешок? Спеціально для цього були придумані окремі програми. Скористатися ними не складно і більшість з них поширюються безкоштовно.

Захист від вірусів з флешок

Ви постійний читач блогу Workion? Значить, ви точно заробляєте в інтернеті, отже, захист системи від вірусів вам просто необхідна.

Пропонуємо ознайомитися з корисними утилітами, які допоможуть вам захиститися від вірусів з Flash накопичувачів:

  • Anti Autorun. З назви вже можна здогадатися, яку основну функцію вона виконує. З її допомогою блокуються всі автоматичні запуски, а як відомо, коли флешка вставляється в комп’ютер, спрацьовує її автозапуск, який може активувати зараження. Встановлювати програму не потрібно, потрібно лише, перед тим як вставляється флешка, запускати цей софт і проводити швидку перевірку знімного носія.
  • Flash Disinfector. Напевно, це сама краща програма, яка забезпечує найбільш надійний захист. Скористатися їй можна безкоштовно, а при використанні, ви точно не «підчепите вірус». Після запуску утиліти, вам буде запропоновано вставити носій, при цьому всі іконки з робочого столу пропадуть на час сканування диска. Залишиться перезавантажити комп’ютер і переживати за зараження комп’ютера не доведеться.
  • FlashControl. Головна функція цієї програми полягає в пошуку Autorun файлів, але вона не просто блокує їх, а також видаляє всі віруси. Використання утиліти безкоштовне, а набір її функцій дозволяє забезпечити надійний захист. При роботі програми, користувач отримує сповіщення про підозрілих файлів і самостійно приймає рішення, пропустити їх або видалити.
  • FlashGuard. Після установки цієї програми ніщо не буде вам набридати і представляти зайві повідомлення. Програма буде згорнута в трей і запускати лише тоді, коли до комп’ютера підключаються зовнішні носії пам’яті. Ця утиліта безкоштовна, а її головне завдання, як і практично у всіх аналогів – це боротьба з файлами Autorun.
  • USB FireWall. Якщо вирішите користуватися цією програмою, але запускайте її завжди, коли ваш комп’ютер включений. Вона не буде заважати, але коли в комп’ютер вставляється флешка з вірусами, ви отримаєте про це повідомлення. Дана утиліта швидко перевіряє всі файли на знімному диску і при необхідності видаляє всі шкідливі файли.
  • Подбайте про безпеку комп’ютера заздалегідь, адже через зараження системи можна втратити важливих даних.

    Вірус на флешці може з’явитися після її підключення до будь-якого іншого комп’ютера, навіть якщо на ньому встановлений антивірус, тому всі програми з цього списку є незамінним софтом для забезпечення захисту.