Безкоштовні картинки, іконки та значки

При наповненні сайту важливо не тільки створювати якісний контент, але і красиво його оформляти.


Є маса способів перетворити сторінку, використовуючи всілякі виноски, списки, підзаголовки і багато іншого. Проте найефективнішим способом перетворення сторінки є додавання картинок.

Де взяти безкоштовні картинки, іконки та значки? Більшість вебмайстрів користуються звичайним пошуком в Яндексі і Google.

Вказавши пошукову фразу, вони знаходять тисячі зображень, але потрібно розуміти, що також надходять і інші власники сайтів, тому унікальність зображень не буде високою.

Безкоштовні картинки для сайту

Ми вже говорили, що картинки – важлива складова статей, так як з графічними елементами контент сприймається набагато краще.

Їх можна малювати і фотографувати самостійно, але якщо ідей у вас немає, можна скористатися всілякими стоками і ресурсами з безкоштовною графікою.

Для читачів Workion ми склали добірку кращих ресурсів, на яких можна скачати масу якісних зображень під будь-яку тематику сайту:

 • Placeit.net – створено сайт для того, щоб подивитися, як виглядає сайт на мобільних пристроях, але тут додано багато шаблонів для фону сторінки, які стануть в нагоді в якості звичайних картинок:
 • Freepik.com – напевно, найбільша база безкоштовної графіки. Зараз сюди завантажується багато векторної графіки, яка ідеально підходить для створення тематичних зображень та інфографіки:
 • Psdgraphics.com – представлений на сайті у вигляді звичайного блогу, який наповнюється свіжою графікою. Добре, що тут доступні зображення у форматі PSD, тобто ви можете продовжити роботу з ними в графічному редакторі:
 • Pixabay.com – величезна база стічних безкоштовних фотографій, де на даний момент завантажено понад 530 000 знімків. При їх використанні не потрібно вказувати посилання на автора, широкий вибір, є фото під будь-яку тематику:
 • Ava7patterns.com – простенький сайт з невеликою підбіркою фонів для сайтів. Він може стати в нагоді вам не тільки для збірки бекграунду, адже фонові картинки підходять для інфографіки та створення інших зображень:
 • Iconfinder.com – якщо вам потрібні якісні іконки, то це ідеальний джерело. Є платні і безкоштовні збірки, підганяються під найрізноманітніші тематики. При пошуку іконок, ставте фільтри Free No link back:
 • Iconbird.com – ще один проект, на якому доступні колекції іконок і піктограм. На відміну від попереднього сервісу, тут не обов’язково вводити англомовні запити, можна використовувати російську мову:
 • Stocksnap.io – щотижня на цьому сайті можна знайти нові якісні, а найголовніше безкоштовні стокові фотографії. Тематика різна, але за допомогою пошуку можна швидко знайти те, що потрібно (вводите запити англійською мовою):
 • Beloweb.ru – російськомовний блог, автор якого постійно додає нові пости з графікою. Тут можна качати безкоштовно іконки, стічні фото і інфографіку. Збірки якісні, часті оновлення:
 • Flaticon.com – величезну базу іконок пропонує цей сайт. Знову ж таки можна відшукати значки будь-якої тематики і скористатися пошуком. Проект зарубіжний, але це не сильно заважає знаходити потрібну графіком:
 • Vectorea.com – з назви зрозуміло, що на цьому сайті доступна векторна графіка. Крім неї, тут багато різних зображень і фотографій, які можна качати безкоштовно. Також тут є логотипи, банери, шаблони візиток і навіть принти татуювань:
 • Цієї збірки сайтів з безкоштовною графікою вам повинно вистачити, але пам’ятайте, що деякі зображення можуть використовуватися на багатьох сайтах.

  Почитайте статтю «Де взяти унікальні картинки для сайту?». Там ми розповідали, як зробити будь-яку картинку і фотографію унікальною.

  Графіка допомагає перетворити будь-який матеріал, тому її просто необхідно використовувати в статтях. Не зайвим буде і базовий запас знань по роботі з графічними редакторами, так як краще підганяти картинки під текст, а не використовувати загальні зображення.

  Пропонуємо вам розширити цю базу, якщо знаєте хороші сайти з безкоштовною графікою, розкажіть про них у коментарях.