Цікаве про доменах

Доменні імена – це один з об’єктів уваги в інтернеті, з яким пов’язано багато.

Кожен день, використовуючи інтернет, люди переходять по тисячах сайтів і вводять в адресному рядку величезна кількість доменів. В голові кожного з нас є як мінімум 10 запам’яталися доменних імен, приміром, YouTebe, Yandex, Google і так далі.

А що ви знаєте про доменні імена? Ми вирішили зібрати все найцікавіше про домени, відкриваючи нову пізнавальну інформацію, адже напевно ви навіть не здогадувалися, як виглядав перший домен, і в якому році його запустили. Ми розповімо вам про це і про багато що інше, пов’язане з доменами.

Все про доменні імена

1. Перший домен.
Уперше домен з’явився в 1985 році і виглядав наступним чином – Symbolics.com нічим не примітне і просту назву сайту. До 2009 року, його власник не змінювався, але 5 років тому він був куплений одним з найвпливовіших інвесторів.

2. Найдовший домен.
Як ви думаєте, скільки символів, вміщається в найдовший домен, і які імена відомі вам? Навіть якщо ви вже згадали кілька підходящих під це звання варіантів, навряд чи вони зрівняються з рекордсменами:

З моменту потрапляння цих імен під категорію найбільших доменів пройшло багато часу, тому зараз їх величезна кількість.

3. Самий короткий домен.
Перераховувати їх немає сенсу, так як зареєстровано безліч доменів, що містять лише один символ. Відмінний приклад G. cn – домен Гугла в Китаї.

4. Найдорожче доменне ім’я.
Торгівля доменними іменами продовжує набирати обертів, тому рекорди постійно б’ються. На даний момент другу позицію займає домен Sex, який був проданий за 14 млн. доларів, а лідером є Insure в зоні .com, який оцінили в 16 млн. (був проданий у 2009 році).

На закінчення хотілося б представити ще одного лідера в сфері доменних імен. Це реєстратор Godaddy.com, який одним із перших почав надавати послуги з оренди доменних імен. Компанія відкрилася в 1997 році, а в 2010 році за статистикою, під її управлінням перебувало понад 45 млн. імен.