Захист контента від копіювання

Зміст

  • Копіюють контент, що робити?
    • Авторство в пошукових системах

Далеко не всі власники сайтів є чесними веб-майстрами і створюють контент самостійно або купують його.


Деякі наповнюють свої ресурси скопійованими текстами, причому вони намагаються зробити так, щоб на їх сайті статті індексувалися швидше, визначаючи майданчик першоджерелом.

Вже зараз масово поширюються так звані грабери, які використовують новинні стрічки ресурсів і відразу ж після появи нових матеріалів, копіюють їх. Захиститися від цих програм практично неможливо, так як вони є продуманими, але є кілька варіантів, щоб убезпечитися від подібних явищ.

Копіюють контент, що робити?

Найефективніша захист контента від копіювання – це висока швидкість індексації. Збільшити швидкість індексації можна за допомогою прогону нових статей через твіттер, на сервісі Prospero.

Якщо нові матеріали вашого ресурсу будуть швидко індексуватися, шахраї просто не зможуть красти інформацію, а після розміщення їх сайти будуть потрапляти під фільтри за копіпаст.

Щоб нові матеріали швидше індексувалися, зробіть наступне:

  • вставте карту сайту;
  • користуйтеся пінг сервісами;
  • розміщуйте анонси матеріалу (наприклад, в соц. мережах);
  • налаштуйте robots.txt;
  • встановлюйте посилання на нові статті (можна купувати посилання);
  • додавайте контент стабільно.

Добитися високої швидкості індексації зовсім не складно, головне активно працювати над наповненням ресурсу.

Авторство в пошукових системах

Ще один відмінний варіант захиститися від зловмисників, це заздалегідь попереджати пошуковики про додавання нових матеріалів. У Google для цього використовується соціальна мережа Google+, щоб при додаванні нового матеріалу він був закріплений за вашим профілем.

В Яндексі є спеціальний сервіс. Раніше потрібно було набрати 10 ТІЦ, щоб його використовувати, тепер це обмеження знято.

Внутрішні посилання.
Як правило, копіюється вміст автоматично, також як і розміщується, тому не зайвим буде встановити в статті посилання, а ще краще згадувати назву свого сайту. Навіть якщо шахраї і скопіюють ваш контент, він буде містити інформацію про вашому сайті, а це є прямим доказом вашого авторства.

Скрипти.
Що стосується скриптів, закривають тексти від копіювання та виділення, то їх краще не використовувати. Чому? Це може викликати деякі незручності у ваших відвідувачів. Якщо вже і використовувати скрипти, то оптимальний варіант, це додавання посилання до скопіювати тексту.

Встановити такий код можна через систему Tynt.com. Крім того, що вона буде автоматично додавати посилання, ви зможете відслідковувати копії своїх текстів в інтернеті.

Якщо вам все ж доведеться зіткнутися з проблемою крадіжки контенту, для початку надішліть листа власнику сайту, з вимогою видалити матеріал. Якщо відповіді не буде, звертайтеся до хостинг-провайдера і підтримку пошуковиків. Буває складно добитися правди, але порушення авторських прав – це підсудна справа, тому відстоюйте свої права.