4 ради досвідченим блогерам

Блогосфера вже достатньо наповнена, а тисячі власників різних ресурсів вважають себе досвідченими блогерами.

Насправді, при вивченні матеріалів і відвідуванні їх сайтів, складається сумнівне враження про їхній професіоналізм, адже навіть досвідчені власники трастових блогів, періодично допускають помилки.

В цьому немає нічого поганого, всі ми вчимося «наступаючи на граблі», але потрібно вчасно виділяти недоліки і намагатися їх виправити. 4 ради досвідченим блогерам, представлені в цій статті, стануть у пригоді для всіх, хто вже запустив свій проект і хоче зробити його ще краще.

Можливо, ви й не припускаєте популярних помилок, але дізнатися про те, як помиляються інші, як мінімум, цікаво.

Грамотний супровід блогу

  • Треба залишатися самим собою. Відвідуючи різні блоги, можна помітити, як їх автори будують з себе фахівців певної галузі, які розбираються абсолютно у всьому і готові оскаржити свою думку, не спираючись на об’єктивну інформацію. Так діяти не можна, адже якщо ви не є професіоналом, то ваші читачі обов’язково це помітять і тоді наслідки будуть ще гірше. Сюди ж додамо, що не потрібно боятися висловлювати своєї думки, з-за того, що хтось може заперечити або висміяти його в коментарях. Якщо ви зможете підняти активність відвідувачів, і вони будуть залишати свою думку про матеріалах, це величезний плюс.
  • Не перегинати палицю. Це зворотна помилка попередньої, коли блогер висловлюючи свої думки, залишається самим собою і взагалі не викликає ніякого авторитету. Так, ви можете писати тексти в дружній формі і постійно жартувати, але як будуть ставитися до ваших матеріалів відвідувачі? Швидше за все, серйозно ваші публікації сприйматися не будуть, а цього допускати не можна. Потрібно зловити чітку грань між зарозумілістю і простотою. Вас повинні сприймати як одного з своїх, але в той же час на вашу думку повинні прислухатися.
  • Ніякого особистого негативу. Сміливі блогери досить часто публікують дані про різних людей, а іноді і ресурсах, описуючи їх недоліки, проблеми, помилки і так далі. Грамотна критика допустима, але коли хтось переходить на особистості, це вже занадто. Якщо ви вирішили написати про когось (щось), негативну статтю, то краще не конкретизуйте. Є маса способів нашкодити ресурсу, а якщо висміювати або негативно висловлюватися в бік інших користувачів, ви однозначно створите собі проблеми.
  • Актуальність публікацій. Коли ведеш блог кілька років, на ньому з’являється маса інформації, частина з якої поступово втрачає актуальність. Розміщення різних баз, посилань та іншої інформації, що може бути абсолютно непотрібною, тому періодично потрібно проводити чистку контенту. Видаляти його не потрібно, а ось оновлювати буде не зайвим, пошукові системи це обов’язково оцінять.
  • Всі 4 невеликі рекомендації для досвідчених блогерів, начебто очевидні, але багато хто не прислухаються до таких порад.

    Щоб ваш проект став успішним, а ваше ім’я знав кожен учасник цільової аудиторії, потрібно займатися не тільки оптимізацією і просуванням, адже в блогінг є маса інших важливих моментів.