Як підвищити унікальність тексту?

Блогери, копірайтери, рерайтери і інші користувачі, які займаються написанням статей, завжди перевіряють унікальність текстів.


Пошукові системи вкрай негативно ставляться до скопіювати контенту, тому перевірка унікальності є одним з обов’язкових дій, перед публікацією.

На жаль, не завжди вдається домогтися високої унікальності, так як в інтернеті вже додано величезна кількість різних текстів. Як підвищити унікальність тексту? Особливою популярністю дане питання користується серед рерайтерів, так як переписуючи чужі статті, домогтися гарної унікальності ще складніше.

Способи збільшення унікальності тексту

У цій статті ми зібрали кілька корисних рекомендацій, які допоможуть авторам домагатися максимальної унікальності статей. Відразу хотілося б сказати, що далеко не всі матеріали можна довести до 100% унікальності, наприклад, кулінарні рецепти.

Поради з підвищення унікальності:

  • намагайтеся відмовлятися від крилатих виразів;
  • при рерайті, читайте відразу 2-3 пропозиції, не переписуйте їх по одному;
  • обов’язково змінювати заголовки і підзаголовки;
  • міняйте місцями перерахування і абзаци;
  • використовуйте в якості джерела одразу кілька матеріалів;
  • якщо переписуєте матеріал з одного джерела, додайте в нього щось нове;
  • ніколи не копіюйте навіть пару слів з джерела;
  • використовуйте синоніми (в мережі є багато корисних баз).

Підвищувати унікальність статей іноді буває вкрай складно, так як деякі теми вже безліч разів обговорювалися. Також домогтися гарних результатів практично неможливо, якщо складається технічний текст, наприклад, про законодавстві або описі якогось обладнання.

Тим не менш, зробити статтю унікальною можна в будь-якому випадку, нехай і не на всі 100%, але хоча б на 90% (в залежності від шингла слів). Якщо ви використовуєте шингл 5, то можете навіть не скаржитися, що у вас не виходить домогтися унікальності в 95%. А якщо шингл встановлено 3, то іноді доведеться «попітніти».

При використанні програм для перевірки унікальності, не оригінальні частини тексту підсвічуються, користуйтеся цим. Змінюйте не тільки конкретні фрази, але і навколишній їх контент.

Наприклад, якщо в реченні виділено 2-3 слова краще повністю його перефразувати. Тільки при появі проблем з підвищенням унікальності, новачки розуміють, що робота копірайтера не така вже проста.