Як піти з офісу у фріланс?

Набридли нудні й сірі будні, проведені в офісі? Варто задуматися над зміною своєї діяльності.

Але куди піти офісному працівнику, який звик працювати за комп’ютером? Оптимальний варіант – це фріланс. Віддалені заробітки дозволяють також виконувати легку (у фізичному плані) роботу, не покидаючи свого будинку.

Як піти з офісу у фріланс? Саме головне не поспішати, адже робота фрілансера не стабільна і на самому початку кар’єри, фінансові проблеми неминучі. Щоб повноцінно перейти на роботу в інтернеті, спочатку потрібно заслужити собі «ім’я».

Іншими словами, набрати популярність і зібрати базу постійних клієнтів, а це не так просто.

Плавний перехід з офісу на фріланс

Починати будувати кар’єру фрілансера потрібно задовго до того, як йти з офісу. Щоб перехід вийшов плавним, потрібно поєднувати роботу. Зробити це складно, адже після робочого дня в офісі, вам ще доведеться працювати вдома. Але якщо ви знайдете в собі сили, перший крок буде зроблено.

  • Підготовка портфоліо. У грамотного фрілансера обов’язково повинно бути зібрано портфоліо. Замовники не будуть цікавитися тим, що ви вмієте і яка у вас освіта, їм цікаво подивитися, що ви вже зробили. Неважливо, ви вирішили стати дизайнером, копірайтером або оптимізатором, приклади ваших праць обов’язково знадобляться і зібрати їх потрібно до виходу з офісу.
  • Створення клієнтської бази. Ще один необхідний крок, необхідний для плавної зміни роботи. Коли у вас уже буде з десяток клієнтів, готових оплачувати вашу роботу, ризики залишитися без доходу знизяться. Яким чином ви будете нарощувати клієнтську базу не важливо, найголовніше заводити якомога більше знайомств і проявляти себе як надійного і ефективного виконавця.
  • Цінова політика. Поки ви працюєте в офісі і у вас є стабільний дохід, від фінансів ви не залежите. Тому, робіть хороші знижки клієнтам і знижуйте вартість послуг. Це допоможе вам завойовувати популярність і залучати нових замовників. Не переживайте за перспективи, якщо ваші роботи будуть відмінними, ні один клієнт не відмовиться від співпраці, навіть за більш високою ціною.
  • Організація робочого графіка. Більшість початківців фрілансерів відмовляються від перспектив тільки тому, що не можуть налаштовувати себе на роботу. Ви обов’язково зіткнетеся з такою проблемою, а щоб вона не стала критичною, заздалегідь складіть графік роботи. Не урізайте час, намагайтеся працювати стандартну п’ятиденний тиждень.
  • Міняти роботу завжди складно, тому потрібно готуватися до таких змін у житті. Використовуйте свою роботу в офісі, як підстраховку, так як старт кар’єри фрілансера завжди пов’язаний з невеликими доходами.

    А на закінчення хотілося б дати пораду – коли ви вирішите перейти на фріланс, не беріться за будь-яку роботу, шукайте цікаві проекти і правильно оцінюйте свої сили.