Як провести і де замовити SEO аудит сайту?

Зміст

 • Безкоштовний SEO аудит сайту своїми руками
  • У кого замовити SEO аудит сайту?

Кому з власників сайтів не хотілося б обійти конкурентів та посісти перші місця в пошуковій видачі.


Позиції залежать від того, наскільки добре потрудився вебмастер над своїм проектом. Наскільки б він не був цікавим, завжди потрібно пам’ятати про SEO, без цього пошукові системи не оцінять докладені зусилля.

Як провести і де замовити SEO аудит сайту? Щоб розібратися, чи все зроблено і які помилки потрібно виправити, новачки часто звертаються до професіоналів. Платити комусь за перевірку оптимізації не обов’язково, все можна перевірити самостійно, враховуючи основні фактори і правила.

Безкоштовний SEO аудит сайту своїми руками

Аналіз ресурсів забирає час і для його проведення потрібні професійні знання. Ми вже розповідали про безкоштовний аудит сайту, перевірки потрібно проводити постійно.

Відстежуючи статистику і вишукуючи недоліки, власники сайтів отримують реальний шанс вивести свою майданчик на перші місця.

При проведенні SEO аудиту сайту, потрібно приділяти більше уваги самим важливим моментам. Якщо ви вирішите провести його самостійно, не забудьте про 5 головних складових:

1. Аудит контенту. Від інформації, що розміщується на сторінках залежить мало не всі. Зараз пошукові системи настійно рекомендують вебмайстрам більше уваги приділяти саме контенту.

Щоб провести перевірку оптимізації потрібно:

 • проаналізувати семантичне ядро. База підібраних ключових запитів може бути складений не правильно, не всі новачки знають, як підібрати ключові слова;
 • найважливіший параметр контенту, це його унікальність. Якщо відеоролики і картинки, скопійовані з інших сайтів, сильно не зашкодять проекту, то скопійовані тексти можуть відвести майданчик під фільтри;
 • внутрішня оптимізація включає в себе використання тегів. На кожній сторінці їх потрібно складати окремо і включати в код сторінки (наприклад, позначати заголовки H1, H2 тощо);
 • можливо ви раніше не використовували теги keywords і description, саме час перевірити і при необхідності заповнити їх.
  Пошукові боти не здатні оцінити смислову складову, але вони перевіряють поведінку відвідувачів. Якщо сторінку швидко закривають і ніхто не вивчає дані, очевидно – вона не якісна. Тому при створенні контенту потрібно враховувати, що він робиться для людей.

2. Технічний SEO аудит сайту. Ресурс повинен бути якісним у всіх відносинах. Зараз клепаются сайти на движках, а їх власники просто не розуміють, наскільки важливі деякі дрібниці.

Вони закривають очі на відсутність важливих файлів, зайвих шматків коду і багато іншого, але це неприпустимо:

 • обов’язково потрібно правильний robots.txt через цей файл пошукові боти визначають, як потрібно індексувати майданчик;
 • на сайті обов’язково має бути карта, через неї відвідувачі переходять до Зміст у, а пошукові боти відстежують оновлення;
 • дублі сторінок потрібно усувати, хоч за це й не накладаються фільтри, на позиціях це позначається не в кращу сторону;
 • в коді сайту не повинно бути нічого зайвого, їли самі в цьому нічого не розумієте, знайдіть фахівця, який вам допоможе почистити програмну складову.

Тисячі новачків не розуміють, чому їх майданчики не потрапляють на перші місця. Нерідко проблеми пов’язані саме з технічною частиною, але вони просто не можуть з цим розібратися.

3. Аудит структури сайту. Складні структури розділів, категорій, підрозділів і підкатегорій можуть добре розподіляти матеріали за темами, але це створює деякі незручності. Якщо для переходу до сторінки потрібно перейти по 5-10 посиланнях від головної сторінки, ви самі повинні розуміти, що це не комфортно.

Найкраще робити так, щоб кожна сторінка була у двох кліків від головної сторінки. Також між сторінками варто проставити внутрішні посилання. У перший раз про це чуєте? Що таке перелінковка і як її зробити, ми вже розповідали. При SEO аудит сайту обов’язково це перевіряється.

4. Перевірка юзабіліті. Наскільки комфортно користуватися вашим ресурсом? Зрозуміло, що вам здається все інтуїтивно зрозумілим, але це тому, що ви давно займаєтеся своєю майданчиком.

Проводити аудит потрібно з групою людей (знайомих). Дайте їм посилання на сайт і попросіть знайти які-небудь помилки, незручності, недоліки.

Найчастіше це незручна навігація і відсутність мобільної версії. Для поліпшення юзабіліті застосовуються різні хитрощі, у тому числі хлібні крихти. Виглядає це як шлях від головної сторінки до розділу, в якому знаходиться відвідувач. Правильна навігація сайту легко настроюється без залучення фахівців.

5. Пошуковий SEO аудит сайту. Так ми вирішили назвати все, що пов’язано з зовнішньої оптимізацією. Щоб провести перевірку, спочатку потрібно зібрати дані ресурсу. Оцінити його видимість, подивитися позиції за основним запитам і так далі.

Далі проводиться аналіз конкурентів. Їх можна обійти, якщо з’ясувати, як вдалося вивести майданчик на перше місце.

Другий важливий фактор – це посилальна маса. Хоч пошуковики і стверджують, що вони приділяють менше уваги входять посиланнями, вони все одно враховуються.

Чим якісніше і обширніше посилальна маса, тим більше шансів зайняти верхні позиції в пошуковій видачі. Це спричиняє великі витрати, але й суттєво впливає на просування.

Проведіть свій SEO аудит сайту онлайн безкоштовно і з’ясуйте, над чим варто попрацювати, щоб поліпшити показники. Досвідчені вебмастера постійно відстежують статистику і шукають помилки в роботі, це і допомагає їм обійти конкурентів.

У кого замовити SEO аудит сайту?

Компаній, що надають такі послуги досить багато. Ринок переповнений, але є один недолік при їх використанні. Справа в тому, що вони проганяють майданчика по заздалегідь створеним шаблонами, не вдається нічого запитати, з’ясувати і задати питання.

Тому краще звертатися до фрілансерам. На біржі Weblancer багато фахівців:

Один з досвідчених оптимізаторів, які допомагають просувати майданчики і проводити аудит будь-якої складності. Деякі вебмастера не довіряють фрілансерам, вважаючи за краще замовляти послуги у великих компаніях.

Ви з їх числа? Вибирайте кращий сервіс де можна провести SEO аудит сайту:

 • Sitexpert;
 • Seolik;
 • MegaIndex;
 • Rookee;
 • 1ps.

Фахівці швидко проведуть необхідну перевірку і покажуть вам на недоліки. Розцінки скрізь різні, так і SEO аудит може включати в себе збір різної інформації, це потрібно враховувати.

Швидкий аудит сайту з Auditme – ще один якісний сервіс для перевірки оптимізації ресурсу.

Не можна поспішати, займаючись просуванням сайтів. Деякі помилки можуть стати причиною, по якій майданчик не зможе вийти на перші місця.

Своєчасні перевірки допоможуть визначити недоліки і швидко їх виправити. Не лінуйтеся проводити аудит, залучайте фахівців, якщо самі нічого не розумієте в цьому.