Як визначити вартість сайту?

Коли набридає супроводжувати сайт або просто не вистачає часу на його розвиток, багато вебмастера замислюються про продаж свого «дітища». Перед тим як відправитися на Telderi і виставити на аукціон сайт, необхідно визначитися з ціною, адже нікому не хочеться встановлюватися її занадто низькою, а за високою ціною ніхто не купить ресурс.


Як визначити вартість сайту? При використанні різних сайтів, типу Cy-pr.com, дізнатися навіть приблизну вартість не вийде, так як системи оцінки ресурсів далеко не досконалі. Наприклад, перевіряючи блог Workion, його вартість 16$, це просто смішна сума для нашого проекту.

Скільки коштує мій сайт?

Щоб грамотно розрахувати вартість вашого сайту, вам буде потрібно підрахувати щомісячний прибуток, а також всі необхідні витрати. Складаючи звіт по доходах, вам потрібно враховувати абсолютно все, починаючи від контекстної реклами, закінчуючи продажем інфотоваров.

Серед витрат можуть бути не тільки оплата хостингу і продовження домена, наприклад, можуть бути обов’язкові витрати на підтримку посилальної маси в Sape.

Після того, як ви визначите щомісячний прибуток сайту, відніміть з неї щомісячні витрати і множте суму на 6-12. Чому саме так розраховується ціна сайту? Завдяки вирахуванню витрат з доходів, ми змогли визначити чистий прибуток сайту.

Цифра 6-12 – це кількість місяців, через що проект повністю окупиться і почне приносити дохід новому власнику.

деньги

При додаванні сайту на біржу, обов’язково вкажіть, які витрати вимагає супровід, і який прибуток можна отримувати від сайту. Будьте чесними, адже кожен покупець може вимагати у вас статистику. Деякі продавці взагалі замість вказівки цифр, що дають статистичні дані, щоб ні у кого не залишалося сумнівів в їх чесності.

Займаючись продажем сайту, будьте реалістом, ніхто не заплатить вам 4000$ за майданчик, яка приносить щомісяця за 40$. Шукати «дурня» можна роками, а за цей час при відсутності розвитку, ваша майданчик може приносити ще менше прибутку. Призначайте прийнятну ціну і обов’язково переглядайте ціни на інші майданчики, це допоможе вам виділити відповідну вартість.