Злом акаунтів в соц. мережах

Зміст

  • Хто і навіщо нас зламує?
    • Як зламують в соціальних мережах?

В інтернеті щомиті зламуються різні майданчики, а зловмисники використовують все більш досконалі способи отримання доступу та подолання багаторівневої безпеки.

Зовсім недавно був зламаний і Twitter аккаунт Дмитра Медведєва, про що активно писали в новинах.

Злом акаунтів в соц. мережах, став настільки поширеним явищем, що вже ніхто цьому не дивується. В черговий раз, відвідуючи свій аккаунт, деякі користувачі навіть не помічають змін, тому не змінюють пароль, надаючи шахраям можливість і далі користуватися своїм профілем.

Хто і навіщо нас зламує?

Профілів у соціальних мережах, в більшості випадків, не забезпечують достатню захищеність самі користувачі.

У 90% зломів, шахраям вдається проникнути в аккаунт користувача, не вдаючись до подолання захисту самого сайту. Для деяких хакерів, такі зломи є чудовою практикою, хтось так розважається, а деякі роблять це в комерційних цілях.

Яка їм вигода? З допомогою крадених профілів, вони можуть розсилати різну рекламу, спам, виконувати різні накрутки і навіть продавати акаунти на спеціальних біржах. Вигода очевидна, незважаючи на незначні наслідки, кожен повинен грамотно захищати свій профіль.

Як зламують в соціальних мережах?

Є декілька найпоширеніших способів злому профілів в соц. мережах, якими активно користуються шахраї:

  • Фішинг. Замість цього сайту соціальної мережі, користувачів направляють на спеціальні копії, де вони вказують логін і пароль від свого профілю.
  • Віруси. Тут варіантів злому багато, шахраї під будь-якими приводами змушують звичайних користувачів встановлювати різний шкідливий софт. Крім цього, на деяких сайтах встановлюються шкідливі скрипти і якщо браузер старий, а система недостатньо захищена, то вірус завантажується без участі самого користувача.
  • Хитрість. Є окремий вид шахрайства, при якому зловмисники намагаються отримати дані для входу в аккаунт від своєї жертви. Сюди ж додамо, що при введенні пароля його можуть підглянути, перехоплюючи сигнали з клавіатури або отримуючи дані з браузера (при збереженні паролів і логінів).
  • Підбір пароля. Спеціальні програми для підбору паролів, працюють в безперебійному режимі і дозволяють шахраям отримувати доступ до тисяч профілів. Це найпростіший вид шахрайства, який дозволяє швидко отримати доступ до профілів з легкими паролями (123123, qwerty і т. д.). Звичайно, великі сайти захищені від численних спроб введення даних, тому шахраї користуються ботами (чужими комп’ютерами за допомогою інших вірусів).
  • На жаль, незважаючи на численні заяви про зломи, багато користувачів навіть не задумуються про безпеку своїх профілів.

    Вважаючи, що якщо шахраї захочуть отримати доступ до акаунту, то вони це зроблять, користувачі продовжують встановлювати прості паролі, не часто оновлюють антивіруси і користуються старими браузерами. Насправді, якщо подбати про захист профілів заздалегідь, можна практично на 100% забезпечити їх безпеку.