Як правильно вибирати акції інвестору?

Інвестування в цінні папери є одним з кращих способів прокрутити свій капітал.


Історії найбагатших людей на нашій планеті не рідко пов’язані з придбанням акцій. Але є і безліч історій, коли люди шкодували про своїх вчинках. Як, наприклад власники цінних паперів Google, продали їх за кілька доларів багато років тому.

Як правильно вибирати акції інвестору? Щоб вигідно займатися такими вкладами, доведеться з головою зануритися в ринок цінних паперів.

Визначити, які купувати акції зможе тільки справжній професіонал. Не так давно ми розповідали, як купити акції Google через Webmoney, а тепер вирішили дати кілька корисних порад.

Які акції купити?

Зовсім не обов’язково володіти величезною сумою, щоб через цінні папери підняти серйозну прибуток.

У статті про те, як купити акції Газпрому ми вже розповідали, що можна почати все з 300 рублів і протягом дня примножити свій депозит в кілька разів. При цьому навіть не потрібно покупка цінних паперів, все набагато простіше.

Якщо ж ви серйозно налаштовані на покупку активів, не поспішайте з вибором.

Спирайтеся на наступні фактори, щоб придбати акції з високим потенціалом зростання:

 • Не обмежуйтеся однією або двома біржами, розширюйте пошуки і порівняйте ціни. Нерідко вдається знайти цінні папери на порядок дешевше ринкових розцінок. В основному, такі пропозиції зустрічаються при великих подіях, коли хтось намагається позбутися ризиків.
 • Обов’язково перевіряйте, як прибуток на акціях вас чекає. Якщо після проведення перевірок з’ясовується, що прибутковість не значна, є сенс йти на ризики? Краще почекати реально вигідної пропозиції та випадку, ніж розпорошуватися на низько прибуткові цінні папери.
 • Що ще необхідно перевіряти, чи так це, дивіденди по акціях отримує інвестор. Власники цінних паперів можуть розраховувати не тільки на дохід з продажу активів, але і на періодичні відрахування. Вони залежать від того, наскільки активно розвивається компанія, деякі щасливо живуть тільки за рахунок дивідендів.
 • Ліквідність акцій необхідно оцінювати до покупки. У вас завжди повинен бути запасний вихід, тому краще вибирати цінні папери, які буде простіше продати в разі крайньої необхідності. Запам’ятайте, ліквідність пріоритетніше прибутку, а вона важливіше обороту.
 • Без певних знань ніхто не зможе визначити потенціал компанії. Акціонер має бути впевненим, що компанія, чиї цінні папери він вкладається, буде розвиватися. Тому краще вибирати фірми з тієї галузі, в якій ви хоч щось розумієте.
 • З одного боку, нові технології – це відмінний варіант для зльоту, але скуповувати акції інноваційних компаній надто ризиковано. Всі ми пам’ятаємо, як колись пейджери були в моді, але їх вік швидко закінчився. Краще інвестувати в те, що не втратить актуальності (наприклад, виробництво шоколаду).
 • Кращий спосіб прийняти рішення про покупку активів – це подумати, чи хотіли б ви стати власником цієї компанії. Представляючи себе у кріслі керівника, простіше вирішити, чи дійсно можна зробити рентабельним бізнес. Навіть якщо купується лише одна акція, такий прийом є сенс спробувати.
 • На біржах не ховається статистика, можна дивитися, хто і на що інвестує. Гнатися за натовпом не варто, як правило, це пропаща справа. Нерідко спеціально викликають ажіотаж навколо тієї чи іншої компанії, щоб люди активніше скуповували цінні папери. Майте свою думку, не враховуйте поведінку натовпу.
 • Слідкуйте за новинами бізнесу і вишукуєте назви компаній, які придумують щось нове, привертають до себе увагу або завойовують велику аудиторію клієнтів. Іноді, лише один новий продукт дає ефективний старт для швидкого розвитку і процвітання.
 • Ну і остання порада – це холоднокровне ставлення до цінних паперів. Багато акціонери прив’язуються до компаній, в які вкладають гроші. Цього робити категорично не можна, адже жалість може змусити відмовитись від продажу акцій, коли це дійсно потрібно.
 • У наші дні стати власником акцій не становить праці, але от вибрати активи зможе далеко не кожен. Дотримуючись цих правил, вам буде значно простіше зробити правильний вибір.

  Пам’ятайте, що цінні папери – це далеко не єдиний спосіб вигідного інвестування. Можна вкладати гроші в арбітраж трафіку, абсолютно інший напрям з великими доходами.

  Нерідко люди намагаються розгледіти в нових компаніях Google або Microsoft. Такі фірми відкриваються, але визначити їх потенціал практично неможливо.

  Тому краще скуповувати цінні папери перевірених компаній з великою історією. З них хоча б можна побудувати прогнози і провести аналіз.