Фінансове виховання дітей

Зміст

  • Як навчити дитину правильно ставитися до грошей?
    • Правильне виховання – запорука успіху в майбутньому

Діти – квіти життя, а їх виховання необхідно приділяти багато часу. Від того, що в них закладається з дитинства, залежить майбутнє і, якщо ви не хочете, щоб в старості вам доводилося допомагати виживати своєму чаду, його необхідно підготувати до труднощів.

Зокрема, необхідно пояснити, що таке гроші і як до них потрібно ставитися.

Фінансове виховання дітей необхідно починати з підвищення власного рівня знань.

На нашому блозі є багато цікавих статей, рекомендуємо вам дізнатися, як потрібно рахувати гроші і перестати вірити в популярні омани про гроші. Дитина – це чистий аркуш паперу, на якому ви можете намалювати що завгодно.

Як навчити дитину правильно ставитися до грошей?

Кожному доводилось спостерігати, як дітям дають гроші, або відмовляють у цьому.

Чергова прохання щось купити висувається несвідомо, адже в дошкільному віці ніхто не розуміє, як дістаються ці «кольорові папірці». Ви ходите на роботу, а це значить, у вас завжди повинні бути гроші, так вважають діти.

Нерідко спостерігається, як підростаюче покоління вимірює любов в грошах. Дорогі іграшки купують тільки самим улюбленим дітям, багатьох батьків це абсолютно не хвилює.

В майбутньому відмови щось купити переростають у користь і залежність від матеріальних благ, тому краще постаратися вирішити конфлікт, не відмовляючи дитині банальним «ні».

Ізолюючи дитини від фінансових питань, ви самі створюєте проблеми. Діти не можуть адекватно оцінювати добробут і вплив грошей, вони або є, або їх немає.

Нерідко в бідних сім’ях виростають люди, в чиєму розумінні гроші стають сенсом життя. Але є і зворотна сторона медалі. Ті, хто отримує все і відразу стають пасивними, варто їм крикнути або пустити сльозу, як на блюдці їм підносять бажане.

Правильне виховання – запорука успіху в майбутньому

Найважливіше, що потрібно донести до свого чада – це другорядна значущість грошей.

У кожного в житті є щось, що приносить йому задоволення, а матеріальні милостиві, повинні відступати на другий план. Краще займатися тим, що подобається і стати справжнім професіоналом, тоді гроші самі знайдуться.

Насамперед виховати мільйонера потрібно в самому собі, тоді буде простіше передавати життєвий досвід і правильні знання своїй дитині.

З раннього віку необхідно розмовляти з дитиною, як з дорослим. Він повинен знати, що є багато сфер діяльності, можна працювати на державу, відкрити свій бізнес або присвятити життя безтурботному творчості.

Дайте йому вибір, нехай він сам обирає життєвий шлях, так як всі ми індивідуальні.

Не намагайтеся приховувати від дітей суми, які ви отримуєте. Відразу повідомте їх, яка частина грошей іде на повсякденні витрати (світло, вода, бензин, інтернет, продукти і так далі).

Залучайте дітей у витрату грошових коштів і, якщо він у вас просить, спробуйте спільними зусиллями відкладати на мрію. Ні, на роботу його влаштовувати не потрібно, просто не обмежуйте його від витрат, нехай він бачить, що у вас є і як вони розподіляються.

Кишенькові витрати – це відмінний спосіб дати вудку, а не рибу. Нехай ваше чадо саме спробує розподілити бюджет. Йому буде не просто цікаво, на основі витрат ви зможете зробити висновки і пояснити, що було б краще, а куди гроші спускати не варто.

У підлітковому віці можна розповісти дитині про заробіток для школярів в інтернеті. Можливо, ви створите нове прибуткове захоплення.

Правильне фінансове виховання не завжди можуть дати навіть досвідчені підприємці, які піднялися з нуля.

Підготувати свою дитину до дорослого життя і закласти в нього потенціал для досягнення успіху важко, але до цього потрібно прагнути. Головне, щоб у нього не склалося враження, що світ крутиться тільки навколо фінансів.