Що таке тези і навіщо вони потрібні копірайтеру?

Зміст

 • Теза, що це таке?
  • Як написати тезу?

У сферу копірайтингу часто вступають новачки з такою думкою «Що може бути простіше, ніж писати статті». На ділі виявляється, що складені ними тексти відвертий набір букв не несе ніякого сенсу і складно читати. Тільки професіонали вміють писати так, що їх матеріал читається на одному диханні.


Що таке тези і навіщо вони потрібні копірайтеру? У цій статті ми вирішили порушити цю важливу тему. Зрозуміло, що не все і не завжди цим користуються, проте потрібно розвиватися і відкривати для себе щось нове. Це допомагає підвищити якість створюваного контенту, що відразу ж позначається на інтерес з боку замовників і покупців.

Теза, що це таке?

Є дві думки для пояснення цього терміна. Одні вважають, що теза – це Зміст овний матеріал, складений на основі об’ємного тексту. Інші запевняють, що, навпаки, за тез створюються розгорнуті матеріали. Обидва думки вірні, використовуються тези і для того і для іншого.

Найчастіше зустрічаються наукові тези, так як складну тему необхідно представити в короткій формі. До речі про стислості, якщо ви думаєте, що це пари слів, то помиляєтеся. Основні терміни пишуться більше ніж на одну сторінку. До прикладу, якщо вони складаються з якої-небудь конференції.

Починаючим копірайтерам можна не розбиратися в цій темі, якщо потрібно написати теза тексту з якогось сайту. Досить з’ясувати, як написати огляд на статтю.

Трохи відійшли від теми копірайтингу, щоб докладніше пояснити значення слова «Теза». Зате тепер ви маєте уявлення, що із себе представляє даний матеріал.

Приклади тез можна пошукати в інтернеті, вони можуть бути в кілька разів більше, ніж текст на даній сторінці.

Якщо подивитися на друге значення тези, який використовується для створення великої статті, то найчастіше це набір відповідей на питання. Наприклад, замовник просить написати текст про компанію. Звідки копірайтеру знати, чим займається фірма, що саме продає, ніж виділяється на ринку і так далі.

Щоб отримати необхідну інформацію, клієнту задаються питання:

 • що продається;
 • як проводиться;
 • особливості та характеристики;
 • переваги та недоліки;
 • у чому відмінність від аналогів;
 • чим підтверджується якість;
 • цільова аудиторія.

Отримані відповіді можна вважати тезами, з них складається об’ємний матеріал. Взагалі, великі компанії намагаються заздалегідь підготувати цю інформацію, щоб потім передавати її авторам, в іншому випадку, стаття виходить недостатньо інформативною.

Як написати тезу?

Створено їх досить багато, у збірниках тез зібрані найбільш цікаві та популярні приклади. Поки не подивишся, як це роблять інші люди. Тези приклади в інтернеті знайти не становить праці. Давайте розглянемо один з них, складався теза до твору на тему розуму і почуттів:

Невелике пояснення, з якого стає зрозуміло, про що ця робота. Ці тексти можуть сильно відрізнятися, все залежить від того, який формат потрібно використовувати і для чого створюється тезу.

При створенні тез потрібно спиратися на кілька простих правил:

 • Заголовок підбирається під основну тему, краще спочатку написати текст, а потім придумати, як назвати теза, це підвищує точність.
 • Тема вузька і точна, короткий Зміст тез не дозволяє відходити від основної ідеї.
 • Один з головних чинників тез – це наявність прикладів. Умещайте їх навіть в стислому форматі тексту.
 • Починати потрібно зі вступу, воно повинно відповідати на головне питання. Бажано не розтягувати його, вкладайтеся в один абзац.
 • Основний Зміст потрібно структурувати, використовуйте кілька підрозділів і тверджень, супроводжуйте їх прикладами.
 • У висновку підводяться підсумки і пояснюється, де люди можуть знайти розгорнуту версію матеріалу.
 • Якщо теза науковий, то в нього бажано включити всілякі виноски, цитати і пояснення.
 • Сім простих правил, необхідних автору тези. Навіть для статті, яку ви зараз читаєте, можна скласти коротке повідомлення, щоб користувачі могли спочатку дізнатися, про що піде мова, а вже потім приймати рішення, чи варто її вивчати. Такий підхід допомагає заощадити час, що ним користуються навіть блогери.

  Цікаво дізнаватися, що позначають різні терміни у сфері копірайтингу? Тоді почитай про синопсис — як написати і що це таке.

  Теза тексту найчастіше використовується для лекцій, доповідей та інших освітніх напрямів. Короткий Зміст складної теми допомагає правильно засвоювати матеріал. Варто використовувати тези в копірайтингу? Звичайно, як мінімум, вони допомагають при створенні складних статей.