Типи документів потрібних фрілансерам

Щоб зайнятися віддаленою роботою через інтернет, не обов’язково володіти документами про освіту, але певними навичками ви повинні володіти.

У фрілансі цінуються не «папірці» підтверджують знання, а саме навички роботи, тому буває складно довести свій професіоналізм потенційним клієнтам.

У процесі виконання проектів від замовників, вам обов’язково потрібно використовувати 2 типу документів потрібних фрілансерам. По-перше, вони допоможуть вам працювати більш стабільно, по-друге, ви захиститеся від недобросовісних клієнтів, по-третє, робота з документами покаже ваш професіоналізм.

Які документи потрібні фрилансеру?

 • Технічне завдання. Для виконання необхідних робіт за проектом, у вас повинна бути чітка інструкція, яку зобов’язаний скласти клієнт. Найчастіше розробку структури теж перекладають «на плечі» віддалених працівників, але це не правильно. Якщо вам доводиться з цим стикатися, то для початку розробіть структуру (за це можна збільшити ціну), а після уявляйте її клієнта, щоб той підтвердив її правильність.

  Крім самої структури проекту, до його опису повинні додаватися певні вимоги і побажання. В технічному завданні вони обов’язково описуються, якщо їх немає, знову ж доведеться працювати самостійно, уточнюючи кожну тонкість. Взагалі, досвідчені фрілансери намагаються обходити стороною всі проекти, що не володіють технічним завданням.

 • Договір на надання послуг. За рахунок такого договору, ви зможете чітко встановити всі правила співпраці, а в разі їх порушення, вимагати компенсацію від замовника. Складати договір треба на основі технічного завдання, так як в ньому необхідно прописати всі види роботи, які будуть проводитися.
 • Ось приблизний план договору:

 • Опис предмета договору (між ким укладається і для чого).
 • Установка певних строків виконання (замовник зобов’язаний прийняти роботу у встановлені строки).
 • Прописуються всі обов’язки виконавця і замовника. Для виконавців найчастіше встановлюються правила нерозголошення інформації про замовлення, грамотне виконання обов’язків і дотримання термінів. Для замовника можуть бути наступні обов’язки – по інформаційному супроводу, своєчасну оплату та пред’явлення додаткових вимог заздалегідь.
 • Далі зазначаються відповідальності сторін, а також ситуації, в яких договір може стати не дійсним. Приміром, фрілансер може відмовитися від підтримки правилами договору, якщо замовник не виконав свої обов’язки.
 • У договорі обов’язково прописуються додаткові пункти, в яких описуються інші моменти співпраці. В укладення договору прописується дата і встановлюється підпис кожної із сторін.
 • Найчастіше фрілансерам доводиться брати обов’язки по складанню цих документів на себе. Чому, адже технічне завдання складається роботодавцем? На жаль, лише не багато його складають, а щоб не втратити клієнта, виконавці складають його на основі отриманої інформації і після цього узгодять документ з клієнтом.

  Якщо ви хочете домогтися успішної кар’єри у фрілансі, то обов’язково використовуйте ці документи у своїй діяльності.