Вірус троян (троянська програма)

Зміст

 • Що робить вірус троян і як він заражає систему?
  • Як видалити троян?

Не досвідчений користувач інтернету навіть уявити не зможе, скільки комп’ютерів у світі заражено вірусом.


Всі ми користуємося інтернетом, а через нього поширюється величезна кількість шкідливих програм, які порушують систему ПК, відкривають «дірки» хакерам або блокують систему.

Вірус троян (троянська програма) найпоширеніший інструмент хакерів.

Якщо ви читали статтю про найгучніші інтернет злочину, то повинні знати, що за рахунок шкідливий навіть зламували банківські системи. Саме тому ніколи не можна завантажувати софт з ненадійних джерел.

Що робить вірус троян і як він заражає систему?

Щоб пояснити суть таких програм, варто заглибитися в історію. Свою назву цей вірус отримав з історії про троянського коня.

Щедрий дарунок, залишений швидкими завойовниками, був перенесений у фортецю, з нього вийшли бійці, яким вдалося непомітно проникнути за надійні стіни.

Точно також працює троянська програма. Звичайний користувач шукає щось в мережі, найчастіше це безкоштовні версії платних утиліт.

Той же Фотошоп може виявитися шкідливою програмою. Зловмисники маскують трояна під корисну програму і пропонують її завантажити. Жертва сама встановлює, іноді навіть ігнорує попередження антивіруса, а потім на екрані з’являється така картина:

До речі, трояни не завжди блокують операційну систему. У деяких з них інше призначення. Можливо, ви навіть зможете користуватися завантаженою програмою, не підозрюючи, що в неї внесені зміни.

Віруси поширюються самостійно в мережі і заражають систему. Хоч трояни і називають вірусами, такими вони не є. Правильно їх називати шкідливими програмами.

Уявіть, що ви завантажили браузер, офіс або програми для розкрутки в Однокласниках. Після установки все працює, ви нічого не помічаєте, а насправді, система використовується для DDOS атак.

Простіше кажучи, поки ви сидите перед монітором, з вашого ПК виконується підключення до тисячам різних сайтів, щоб нашкодити їхнім власникам.

На жаль, хакери постійно вдосконалюють свої навички і легко обходять всі рівні захисту антивірусів. Ніхто не знає, що його ПК використовується для атак, а «виливають» навіть великі проекти, розміщені на виділених серверах.

Хоча це не найстрашніше, ну виконуються переходи і що, користувачеві то це не шкодить. Деякі трояни створені для злому системи і передачі даних.

Самому доводилося стикатися з шкідливими програмами, які копіювали натиснуті клавіші при введенні пароля від електронного гаманця. І такими хитрощами користуються шахраї.

Як видалити троян?

Може з’явитися вірус троян на андроїд і будь-якій іншій операційній системі. Щоб уникнути цього, варто не тільки користуватися сучасними антивірусами, але і як можна частіше оновлювати їх бази. Крім цього, встановлюйте фаєрволи, контролюючі передачу даних.

Більшість користувачів не думає про це, поки їх система не заражена або не з’являються серйозні проблеми.

На ваш ПК була встановлена шкідлива програма?

 • Спробуйте оновити антивірус, він повинен визначити зараження.
 • Якщо екран заблокований, запускайте комп’ютер із завантажувального диска.
 • Можна спробувати запустити систему в безпечному режимі (для телефону теж підходить).
 • Радикальна міра – перевстановлення операційної системи.
 • Скачивайте утиліти перевірки з офіційних сайтів антивірусів.
 • Якщо вірус троян хробак виводить на весь екран яке-небудь повідомлення або просить вас надіслати платне СМС, дивіться інструкцію, як видалити банер здирник.

  Найкращий спосіб захисту від шпигунських програм і різних вірусів, встановлення надійного антивіруса, а також уважність. Краще відмовитися від софта з сумнівних ресурсів.

  Коли не хочеться платити за цю програму, ви ризикуєте стати жертвою хакерів.