Як зняти обмеження швидкості інтернету?

Всім хочеться користуватися швидким інтернетом, але іноді встановлюються різні обмеження швидкості з-за яких з’являються проблеми з підключенням.


Вони можуть бути викликані різними причинами, а усунути їх під силу навіть пересічному користувачеві. Найголовніше, навчитися визначати проблему.

Як зняти обмеження швидкості інтернету? Якщо обмеження встановлене провайдером, обійти її не вийде.

Кожен клієнт вибирає собі тарифний план з обмеженням по швидкості (наприклад, до 20 Мбіт/с) і вище підняти швидкість не вийде (тільки якщо перейти на інший тариф).

Швидкість інтернету обмежена, що робити?

Буває і так, що швидкість з’єднання падає, хоча заявлений параметр значно вище. Найчастіше це пов’язано з чесністю провайдера.

Згадайте умови підключення, вам обіцяють не конкретну швидкість, а максимальну. Наприклад, швидкість до 20 Мбіт/с – це та 1 Мбіт/сек, тому провайдер нічого не порушує.

Часто проблеми зі зниженням швидкості пов’язані з несправністю обладнання. Перевіряйте свій роутер, мережеві карти та інші складові мережі.

Операційна система і встановлені програми постійно використовують мережу. Вони завантажують різні оновлення і доповнення, що може сильно позначатися на обмеження швидкості.

Щоб визначити, які програми витрачають ресурси інтернету, скористайтеся вбудованим інструментом Windows. Для цього відкрийте пуск, виберіть стандартні, потім службові програми і вибирайте монітор ресурсів:

З його допомогою легко стежити за тим, які програми запущені, і які ресурси вони споживають. Перейдіть на вкладку «Мережа», щоб подивитися, що саме впливає на швидкість:

В останньому стовпці вказується споживана швидкість, а в попередніх двох є лічильник надісланих та отриманих даних. Тут ви можете завершити будь-якої з них, клацнувши правою кнопкою миші і вибравши завершення процесу:

Будьте уважні, такі процеси як svchost відключати не можна, так як вони потрібні системі. Якщо ви раніше не стежили за тим, що встановлювалося на комп’ютер, то список може бути великим і краще взагалі вилучити деякі з програм, через панель управління.

Дізнайтеся, чому гальмує інтернет, і виправляйте всі причини з допомогою спеціальних утиліт.

Не забувайте, що обмеження швидкості інтернету можуть бути пов’язані з тим, що ви постійно качаєте яку-небудь інформацію.

Завантаження ведуться автоматично торрентами, в браузері або через інші програми. Найкраще обмежувати їх до 1 завантаження або взагалі відключати, коли ви перебуваєте за комп’ютером.