Чим відрізняється дохід від прибутку?

Кожен манімейкер, бізнесмен, підприємець, арбитражник, інвестор повинен розбиратися в економічних термінах.

По-перше, це допомагає вивчати корисні матеріали в інтернеті. По-друге, рано чи пізно можна зіткнутися з правовими моментами, які доведеться вирішувати.

Чим відрізняється дохід від прибутку? Поширений питання новачків, основа для бухгалтерів. Пояснюючи простою мовою, дохід це всі активи, отримані за певний проміжок часу. Прибуток це лише частина доходу, отримана після вирахування різних витрат.

Чистий прибуток і чистий дохід, у чому різниця?

Ми постійно намагаємося розповідати нашим читачам про складних термінах, так як потрібно розширювати кругозір, особливо, якщо в планах вийти на велику прибутковість.

Приміром, у нас є пояснення, що таке фінансові деривативи, про яких також не чули багато новачків. Але повернемося до нашої основної теми, щоб пояснити, чим відрізняється дохід від прибутку і виручки, давайте розділимо ці поняття:

Дохід – всі матеріальні і грошові цінності, отримані фізичною або юридичною особою за певний термін. За фактом, це сума, на яку збільшився капітал на окремій ділянці часу.

Якщо мова йде про компанії, то не враховуються внески власників і поповнення статутного капіталу. Як правило, приносить дохід основна діяльність, але є й інші джерела (всілякі відсотки, депозити, пені, штрафи і так далі).

Прибуток – головна мета будь-якої компанії і трудящої людини. Ці кошти знаходяться в розпорядженні керуючих. Вони залишаються від доходу після всіх витрат. Витрати можуть вестися на виробництво, реалізацію, підтримку справи і багато іншого.

Розраховується прибуток (виручка) за формулою Прибуток = дохід – витрати.

Нерідко використовується термін «Чистий прибуток», що також означає отримані вигоди за вирахуванням абсолютно всіх витрат, в тому числі і податків. Саме за рівнем прибутку оцінюється доцільність діяльності, роботи, бізнесу і так далі.

Уявіть, що страхова компанія за місяць заробила 500 000 рублів. Це її дохід, загальна сума, отримана від діяльності.

Витрати йдуть на утримання офісу, зарплату співробітників і так далі. Припустимо, витрати склали 400 000 рублів, виходить прибуток 100 000 рублів. На прикладах завжди простіше розібратися в складних поняттях.

У цій сфері використовується ще одне поняття – Валовий прибуток. Вона розраховується за формулою виручка – собівартість товарів або послуг.

Наприклад, у дитячому магазині вона буде розраховуватися так. Загальний прибуток компанії 100 000 рублів, закупівля іграшок спричинила витрати на 60 000 рублів. Виходить 40 000 рублів це валовий прибуток.

Хочете розбиратися у всіх «розумних словах» з економічної сфери? Загляньте в Тлумачний словник інвестора.

Знання не бувають зайвими, тим більше, коли прагнеш до чогось серйозного. Будь то бізнес, продажу, надання послуг або управління компанією. Завжди потрібно розбиратися в поняттях прибутку і доходу, щоб оцінювати результати виконаної роботи та доцільність продовжувати її.